Klapa Srdela

Klapa Srdela iz Makarske

6. december 2014

Prav na Miklavžev dan, 6. decembra, smo bili priča večeru dalmatinskih napevov z gostujočo zasedbo naših sosedov dalmatincev, klape iz Makarske, imenovane Srdela.

Klapa, ki deluje že od 60-tih let prejšnjega stoletja in trenutno še vedno vsebuje enega člana originalnega zasedbe, je nastopila v Polhovem Gradcu, natančneje v Kulturnem domu Jakoba Trobca, že drugo leto zapovrstjo. Izjemno nadarjeni pevci so s svojo ubranostjo zagotovo eni najbolj kvalitetnih pevskih zasedb, kar smo v zadnjih letih lahko zasledili na naših odrskih deskah. Radi poneso duh Dalmacije tudi izven meja svoje domovine, predvsem pa radi nastopajo v Sloveniji. Radi tudi pojejo z občinstvom, ki je tokrat nekajkrat povzelo pobudo, pa čeprav nekoliko sramežljivo. Koncert s petnajstminutno pavzo je trajal dve uri, program pa so odlično zapolnile nekatere že skoraj ponarodele skladbe in večno romantične pesmi ribičev, ki se ozirajo za svojimi ljubljenimi dekleti in včasih še morda za kako od sosed. To je dalmacija, to so romantične duše in to so večni šarmerji, ki namesto z mišicami, šarmirajo s svojimi izpovedmi, tako v pesmi kot v besedi.

Za TD, Vili Koprivec